Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
04/03/2009
4 березня протоієрей Віталій Косовський відслужив Літургію Передосвячених Дарів.

4 березня Секретар Київської Митрополії протоієрей Віталій Косовський, Благочинний храмів міста Києва, відслужив Божественну Літургію Передосвячених Дарів у співслужінні духовенства Свято-Іллінського храму на Подолі. Після богослужіння була відслужена заупокійна літія по померлому Міністру внутрішніх справ України Юрію Кравченко.
Великим Постом, слідуючи церковному Уставу, звершується Літургія Передосвячених Дарів. Назву свою вона отримала від того, що віруючим пропонуються для причастя Святі Дари, освячені раніше — на попередній повній літургії свт. Василія Великого або свт. Іоанна Златоуста і що зберігаються в ковчежці на престолі.
Чин літургії Передосвячених Дарів був складений і введений в церковну практику Григорієм Великим (Двоєсловом), папою Римським (†604), на основі схожої східної літургії. VI Вселенський Собор 52-м правилом затвердив повсемісне звершення Передосвяченої літургії в буденні дні Святої Чотиридесятниці, щоб не позбавляти віруючих таємничого спілкування з Господом і разом з тим не порушувати поста і покаяння здійсненням урочистої повної літургії.
Літургія Преждеосвященних Дарів звершується: в середу і в п'ятницю в період Святої Чотиридесятниці; четвер 5-й седмиці Великого посту; 24 лютого (1-е і 2-е Знайдення глави святого Іоанна Предтечі) і 9 березня (40 мучеників Севастійських), що припадають у пісні дні, тобто в дні з понеділка по п'ятницю в період Святої Чотиридесятниці; в понеділок, вівторок і середу Страсної седмиці; на храмове свято і свято шанованого святого (окрім свята Благовіщення), що припадають у вказаний період.

до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.

 

Создание сайта "Лаймнет"