Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
04/04/2009
4 квітня протоієрей Віталій Косовський звершив святкування Похвали Пресвятої Богородиці
4 квітня, в суботу п'ятої неділі Великого посту свята Церква урочисто звершує молебний спів акафісту, або подячної похвали Пресвятій Богородиці. Цього дня Секретар Київської Митрополії протоієрей Віталій Косовський, Благочинний храмів міста Києва, звершив урочистий спів акафісту у співслужінні кліриків в Свято-Іллінському храмі на Подолі.
Свято похвали Пресвятої Богородиці встановлено в IX столітті за неодноразове позбавлення Константинополя допомогою і заступництвом Пресвятої Богородиці від нашестя ворогів. При імператорі Іраклії, коли патріарх Сергій, носячи на руках своїх ікону Пресвятої Богородиці по міських стінах, благав Господа про захист від персидських і скіфських військ, що облягали Константинополь, тоді народ шукав захисту в храмах Божих, день і ніч благаючи Старанну Заступницю врятувати своє місто.
Спочатку свято акафісту звершувалося в Константинополі в тому Влахернському храмі, де зберігалася чудотворна ікона Божої Матері і священні предмети земного її життя — риза і пояс Її; але пізніше свято було внесено в типікони (устави) монастирів святого Савви Студійського, а потім і в церковні богослужбові книги, і з того часу зробився загальним для всієї Східної Церкви.
до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.

 

Создание сайта "Лаймнет"