Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
25/10/2009
У Чернігові відбувся чин прославлення святителя Філарета (Гумілевського)
У неділю, 25 жовтня, Блаженніший Митрополит Володимир, Предстоятель Української Православної Церкви, із архіпастирським візитом відвідав Чернігівську єпархію, підчас якого взяв участь в урочистостях з нагоди прославлення у лику місцевошанованих святих Чернігівської єпархії архієпископа Чернігівського Філарета (Гумілевського).

В цей день Первосвятитель очолив Божественну літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Чернігів. Йому співслужили митрополит  Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, архієпископи: Волоколамський Іларіон, Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Львівський і Галицький Августин, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Конотопський і Глухівський Лука, єпископи: Брянський і Севський Феофілакт, Святогірський Арсеній, Туровський і Мозирський Стефан, Ніжинський і Прилуцький Іриней, Макарівський Іларій, Переяслав-Хмельницький Олександр, Секретар Київської Митрополії протоієрей Віталій Косовський, духовенство чернігівської та сусідніх єпархій.

За богослужінням відбувся чин прославлення святителя Філарета, архієпископа Чернігівського, під час чого була відправлена остання панахида за ним. Далі архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій зачитав рішення Священного Синоду УПЦ від 14 квітня цього року (Журнал засідання №24) про причислення до лику місцевошанованих святих Чернігівської єпархії архієпископа Чернігівського Філарета (Гумілевського), а єпископ Святогірський Арсеній зачитав житіє святого. Насамкінець пролунали тропар і кондак святителю Філарету, після чого Первосвятитель разом із архієреями та духовенством вклонилися його чесним мощам.

Наприкінці богослужіння, Митрополит Володимир поздоровив духовенство і боголюдину паству із прославленням ще одного угодника Божого. В свою чергу керуючий Чернігівською єпархією владика Амвросій від імені духовенства та віруючих Чернігівщини подякував Предстоятелю за його труди і молитви, якими Господь відкрив людям ще одного святого і ще одного молитовника за народ Божий. На згадку про сьогоднішній святковий день архієпископ Амвросій подарував Владиці Володимиру образ святителя Філарета Чернігівського із часткою мощей святого.

Після богослужіння Архіпастир молитовно вклонився чесним мощам святителя Феодосія, преподобного Лаврентія та новопрославленого святителя Філарета Чернігівських.

Архієпископ Чернігівський Філарет (1802-1866) - один із самих освічених  архієреїв XIX століття. Історики називають його вченим на єпископській кафедрі, оскільки він все життя присвятив науці. Розквіт наукової творчості владики Філарета припав на час його  служіння у Харкові та Чернігові. Зокрема, в Чернігові пройшли його останні сім років життя. Також він приклав немало зусиль для облаштування і ремонту церков та монастирських комплексів, будівництву нових храмів.
до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.

 

Створення сайту "Лаймнет"