Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
24/06/2010
Діти – наше майбутнє
Свято-Ольгинська Церква має певний досвід співпраці з місцевими навчальними закладами.

А починалося все непросто. Багато років релігійне виховання було під забороною. Багато років намагалися стерти з пам’яті людей Бога і навчити людей жити лише тільки матеріальними цінностями, іншими словами, повернутися до темних часів язичництва.  Декілька поколінь виросли духовно мертвими, зі штучними почуттями. Любов – замінили пристрастю,  турботу – користю і т.п.

Але людська пам’ять сильна, душа прагне чистого, справжнього. І хоч не хоч, а віру зберегли, пронесли через страхіття та лихоліття.

Пройшовши митарства й перепони бюрократії та малодушшя, вже і до навчальних закладів завітали священики.

Зі згоди батьків були сформовані класи та розроблені програми з християнської етики, закуплені дитячі біблії, зошити по Закону Божому, діткам були роздані молитовнички. 

 Кожна душа – християнка. А у дитини світліша. Очі немовлятка бачать ангелів.

Дорослим треба тільки докласти трішечки духовних зусиль щоб правильно вести дитину по життєвому шляху.  Діти, як чисті  аркуші паперу,  що намалюєш те і закарбується.

І треба бути дбайливим та обережним, щоб не зіпсувати ці аркуші.

У школах дітки з різних сімей: у когось віруючи батьки, у когось тільки починають церковне життя. Хтось взагалі від цього далекий, а хтось дотримується традицій іншої віри.

Уроки з християнської етики будуються так,  щоб нікого не  образити, адже любов, добро, мирність, турботливість – ці поняття універсальні і всім зрозумілі.

На сьогодні з благословення настоятеля Свято-Ольгинської церкви протоієрея Всеволода церква опікується такими школами: гімназія «Діалог»,сш 302, гімназія 261, гімназія 267, гімназія 323, сш 291, сш 274. Священників запрошують благословити новий навчальний рік, відслужити молебень на початок навчання, навесні благословення отримують випускники на нове самостійне життя. В цьому році діти 5-8 класів були присутні на богослужінні: сповідалися та причастилися Святих Христових Таїн.

Незабутні враження, коли бачиш багато дітей у храмі, вони купують свічечки і ставлять їх, поминаючи своїх близьких, зосереджено слухають хід богослужіння, просто спостерігають за подіями, а потім довго обмінюються враженнями і не залишають територію церкви.

Перший камінчик у фундамент було закладено. Далі - з допомогою Божою!
до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.

 

Создание сайта "Лаймнет"