Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
28/07/2011
У день Хрещення Київської Русі Предстоятелі трьох Православних Церков звершили Божественну літургію на Соборній площі Києво-Печерської Лаври
28 липня, у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира та 1023-у річницю Хрещення Київської Русі, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, Святіший і Блаженніший Католікос-Патріарх всієї Грузії Ілля ІІ, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершили Божественну літургію на площі перед Успенським Собором Києво-Печерської Лаври.

За богослужінням молилися архієреї та духовенство Української, Руської,  Грузинської та Румунської  Православних Церков. Тисячі киян та гостей міста були сьогодні разом зі своїми Архіпастирями.

Літургія супроводжувалася співом трьох хорів: Митрополичого (регент архідиякон Геронтій (Борисевич) та хору Київських духовних академії та семінарії (регент ігумен Роман (Підлубняк) та грузинського Патріаршого хору.

Наприкінці богослужіння, Митрополит Володимир звернувся до Патріарха Кирила та Католікоса-Патріарха Іллі ІІ із вітальним словом та на згадку про спільну молитву подарував Сввятішому Патріарху образ Почаївської ікони Божої Матері, а Святішому Католікосу-Патріарху - комплект предстоятельських панагій.

В свою чергу Предстоятель Руської Церкви привітав Блаженнішого Владику з Днем Тезоіменитства та подарував комплект предстоятельських панагій, а на згадку про молитву у Києво-Печерські Лаврі - подарував монастирю список Валаамської Ікони Богородиці. Також Московський Патріарх подарував Грузинському Католікосу-Патріарху архієрейську панагію та ікону хрестителя Русі - рівноапостольного князя Володимира. Окрім цього Первоієрарх Руської Церкви передав у благословення вірянам маленькі іконочки князя Володимира.

Наостанок, присутніх привітав Святіший і Блаженніший Католікос-Патріарх всієї Грузії Ілля ІІ. Зокрема, він подарував Патріарху Кирилу мозаїчну ікону великомученика Георгія Побідоносця, Митрополиту Володимиру - образ Грузинської ікони Богородиці. На згадку про свої перші відвідини Київа та Києво-Печерської Лаври, Грузинський Патріарх залишив у дар обителі Почаївську ікону Пресвятої Богородиці, виконану грузинськими майстрами.

Цього дня також Українська Православна Церква вперше вшановує Собор Київських святих, святкування якого було встановлене на засіданні Священного Синоду УПЦ 10 лютого 2011 року (журнал №1).


до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.

 

Создание сайта "Лаймнет"