Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
22/08/2011
У Києві відкрили пам’ятник видатному педагогу Борисові Грінченку
Ювілейний День незалежності України київські освітяни відзначили відкриттям пам’ятника видатному педагогу Борисові Грінченку. Подія відбулася 22 серпня у сквері поблизу адміністративного корпусу Київського університету імені Бориса Грінченка по вул. Воровського, 18/2.

В урочистій церемонії взяли участь: голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, голова Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації Сергій Зімін, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремінь, голова Всеукраїнського православного педагогічного товариства протоієрей Анатолій Затовський, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Огнев’юк, студенти та викладачі університету, державні та громадські діячі й освітяни столиці України.

Приємною несподіванкою стала присутність на заході священика Іллі Гафіча, настоятеля Свято-Тихонівського храму с. Борщова на Харківщині, де 1863 р. охрестили Бориса Грінченка (тоді цей храм було освячено в ім’я Архістратига Михаїла). Разом із «головним православним педагогом України» отцем Анатолієм Затовським вони й освятили пам’ятник.

«У нашої країни — велика історія і велике майбутнє, адже ми пам’ятаємо своїх героїв», — зазначив у своєму виступі голова КМДА Олександр Попов. Він підтримав пропозицію ректора університету імені Бориса Грінченка Віктора Огнев’юка створити у цьому сквері київську алею просвітителів і пообіцяв здійснити задумане вже до наступного Дня Києва, у травні 2012 р.

Промовці відзначали, що кошти на спорудження пам’ятника упродовж двох років збирали викладачі і студенти університету та освітяни столиці України. А їхню ідею підтримав голова КМДА Олександр Попов. За його дорученням Шевченківська районна державна адміністрація та комунальні служби міста виконали комплекс робіт з упорядкування скверу. Проект пам’ятника розробили скульптор Микола Обезюк та архітектор Микола Босенко.

По завершенні урочистостей протоієрей Анатолій Затовський розповів «Церковній православній газеті» про своє ставлення до події. «Ми повинні відзначити, що у чотиритомному словнику живої української мови, який уклав Борис Грінченко, один том — це імена, якими нарекають при Хрещенні. У цьому ми ще раз бачимо нерозривний зв’язок української культури та Православної Церкви», — підкреслив священик.

Борис Грінченко (1863–1910) — український письменник, педагог, лексикограф, літературознавець, етнограф, історик, публіцист, громадсько-культурний діяч, редактор низки українських періодичних видань, автор фундаментальних етнографічних, мовознавчих, літературознавчих та педагогічних праць, історичних нарисів, перших підручників з української мови та літератури, зокрема «Рідного слова» — книжки для читання у школі. Укладач чотиритомного тлумачного «Словаря української мови». Один із організаторів і керівників товариства «Просвіта».

Олег Карпенко

до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.





 

Создание сайта "Лаймнет"