Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
18/12/2011
Головний лікарняний храм України відзначив 16-ту річницю звершення першої літургії
17 грудня, у  день пам’яті великомучениці Варвари у Свято-Михайлівському храмі, головному лікарняному храмі міста Киева було звершене святкове богослужіння  на честь молитовної згадки  першої літургії. Святкове богослужіння очолив благочинний лікарняних храмів  Києва, настоятель Свято-Михайлівського храму, протоієрей Роман Барановський. Разом з настоятелем співслужили клірики храму та благочиння.  На честь визначної події   на святковому богослужінні була присутня велика кількість віруючих та персонал Першої (Олександрівської) клінічної лікарні міста.  Після читання Євангелія настоятелем храму була виголошена проповідь повчального змісту.

Зокрема настоятель храму  зазначив : « У 1995 році, 16 років тому, на цьому місці, коли воно ще було пустим, була звершена перша літургія. Саме, на свято великомучениці Варвари, Господь  сподобив  прихожан, які лікувалися у лікарні, та місцевих жителів,  що склали потім перших прихожан,  приступити до святого причастя. Той факт,  що перша літургія майбутньої громади відбулась на свято великомучениці,  - особливий. Адже, свята Варвара з давен-давен вшановується по всій Україні, а зокрема у місті Києві. Мощі святої великомучениці перебуваючи у Києві  ще з XII століття тричі захищали місто від чуми та холери, яка вирувала в ті часи у містах Європи та Русі. Літописи свідчать наприклад, що всі ченці Свято-Михайлівського монастиря, де знаходились мощі, не зазнали під час моровиці хвороб, та всі зосталися живими. Усі люди в часи вирування різних напастей хвороб завжди прибігали до святині, до Божого храму, де  разом  молилися, причащалися з однієї чаши, лобизали одні  і тіж ікони, і ніхто на боявся заразитися хворобою.  Бо храм це  щось особливе, відокремлене від загальних понять і законів місце. У храмі існують Божі закони. Лише у істинній Православній Церкві існує Божа благодать. Ми бачимо,  що сьогодні навколо нас є повно так званих «православних церков», які ненавидять нас лише за те, що  ми тримаємось  істини, та не пристаємо на усілякі розколи і бунтування проти Церкви Божої. Отже, будемо  і надалі молитовно прибігати до великомучениці Варвари, яка саме претерпіла страждання за святу православну віру, за віру в істину , за віру у Спасителя світу  - Ісуса Христа. Який веде нас через браму покаянна до царства божого. Амінь».

На завершення богослужіння, після освячення святкового колива, настоятель храму окропив всіх присутніх святою водою,  побажав всім Божого благословення та міцного здоров’я.

За 16 років існування храм святого Михаїла, першого митрополита Київського досяг великих успіхів у духовному житті. Храм займає сьогодні гідне місце серед духовних центрів столиці, відомий  як місце  де відбувається активне духовне життя. Настоятель храму протоієрей Роман Барановський і клірики проводять активну пастирську діяльність на ниві духовної освіти прихожан, та проповіді серед пацієнтів лікарні.  При храмі існує сестринство на четь великомучениці Єлізавети, члени якого несуть послух допомоги нужденним та догляду за тяжко хворими. При храмі діє недільна школа для дітей і  дорослих, існує  разом з чоловічим та сестринським  хорами дитячий хор. 

до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.

 

Створення сайту "Лаймнет"