Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
27/07/2012
У Національному палаці мистецтв «Україна» відбулася урочиста Академія з нагоди 20-річчя Предстоятельського служіння Блаженнішого Митрополита Володимира
27 липня у Національному палаці мистецтв «Україна» відбулася урочиста Академія з нагоди 20-річчя Предстоятельського служіння Блаженнішого Митрополита Володимира.

Відкриваючи офіційну частину, Митрополита Володимира привітав Предстоятель Руської Православної Церкви.

«20 років свідчення Блаженнішого Митрополита Володимира про віру православну на кафедрі Київського Митрополита та Предстоятеля Української Православної Церкви вся повнота Церкви нашої сприймає як час особливий, час особливих діянь, час особливих свідчень. І сьогодні, святкуючи це 20-ліття, ми торжествуємо як православні люди, засвідчуючи те, що за ці 20 років Православна Церква в Україні зберегла свою духовну силу, свою здатність вести людей до спасіння, свою любов до пастви. Ви прийняли, Ваше Блаженство, бразди правління у складний час, прийняли їх покірно, зі справжньою чернечою готовністю до самопожертви. Ваша особистість стала символом і втіленням непохитної мужності та стійкості Української Церкви. На древній кафедрі Київських святителів Ви проявили себе не лише як пастир добрий, який готовий душу свою покласти за паству свою, але й як талановитий проповідник, богослов, учитель віри.»

Вітальне слово Президента України Віктора Януковича зачитав Віце-прем'єр-міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко. Також Сергій Леонідович передав вітальний адрес від Прем'єр-міністра України Миколи Азарова та усіх членів Уряду.

«За два десятиліття, які Ви очолюєте Церкву, вона постала як могутній духовний чинник у нашій державі і продовжує розвиватися. Ваш високий авторитет допомагає усім нам у непростий час змагатися зі щоденними життєвими викликами», - йшлося у вітанні.

На завершення офіційної частини до присутніх у залі звернувся Предстоятель Української Православної Церкви.

"Ваша Святосте! Я радий Вас вітати у нашому золотоверхому Києві, у Святій Лаврі, і взагалі в Україні. Сьогодні Православна Церква України відзначає 20-ліття Харківського Собору і 20-ліття обрання Митрополита Київського і всієї України. І ми раді, що з цієї нагоди з Вашого благословення наші брати представляють Помісні Церкви, і це свідчить про те, що ми всім раді й усім простираємо свої обійми.

Мене запитав кореспондент: «Як Ви вважаєте, що Ви встигли або не встигли звершити за ці 20 років церковного послуху?». Я відповів і Вам відповідаю: «Якщо суворо кажучи, то нічого особливого. Але я прагнув до цього і бачить Бог, за Його благословенням Церква наша квітне та окресленими є євангельські заповіді у житті людей.

Проте існує у світі ще багато зла, багато ненависті і про це необхідно усім миром молитися, щоби Господь умиротворив серця людей, просвітив їхні думки та допоміг  пізнати Його святу волю.

Кожна людина у житті є хрестоносителем, кожна несе життєвий хрест і повинна без нарікання, але з великою надією сподіватися на Постраждалого, Погребенного заради нас і Воскреслого у третій день Христа Спасителя. Ми цього не завжди пам’ятаємо, це стосується не тільки ченців, які призвані молитися за увесь світ і перебувати у святій обителі або на послуху, куди їх відправляють, але і стосується кожної людини, щоби вона зрозуміла, що принципи духовного світу далеко не схожі на принципи світського, що у духовному світі тільки поразкою досягається піднесеність, тільки самоприниженням досягаються перемоги у житті та діяльності.

Гріх увійшов у світ та пошкодив природу добра, але не назавжди, а до певного часу і він бореться сьогодні зі світлом і добром, як пише великий письменник: б’ється  диявол з Богом, а полем битви є серце людське. Так, серце людське багато може і повинно досягати своєї вершини, належної йому. Мета людини у цьому житті – пізнання Бога, наближення до Бога та єднання із Ним навіть не обов’язково у майбутньому віці, що саме собою розуміється.

Що таке пізнати Христа та отримати від Нього мир?  Це означає слідувати Його євангельським завітам, з Його ж допомогою вдосконалюватися, ходити дорогою, що йде крізь серце людське та радіти, що у нас є Спаситель і нам жодна біда не страшна, якщо ми покладаємо на Нього наші хрести, щоб  Він допоміг їх нести, досягаючи вершин Царства Божого.

Я дякую усім – єпископату, духовенству, мирянам і особливо Вам, Ваша Святосте, за Ваші святи молитви, що мені дуже допомогли під час хвороби і, сподіваюсь, будуть допомагати усім нам, щоб ми, долаючи немочі, жили для Христа й у Христі.

Многая вам усім літа і нехай Боже благословення перебуває з усіма нами! ", - сказав Предстоятель Української Православної Церкви.

Концертну програму продовжили виступи творчих колективів та виконавців. 


до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.

 

Создание сайта "Лаймнет"