Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
03/01/2013
Предстоятель Української Православної Церкви звершив освячення відновленого Успенського собору Києво-Печерської Лаври
3 січня Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив Чин освячення відновленого Успенського собору Києво-Печерської Лаври, а після – Божественну літургію.

Його Блаженству співслужили: намісник монастиря митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископи - Бориспільський Антоній (керуючий справами УПЦ), Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (секретар Предстоятеля УПЦ), Городницький Олександр, єпископи – Ніжинський і Прилуцький Іриней, Макарівський Іларій, Сєверодонецький і Старобільський Пантелеімон, Шепетівський і Славутський Діонісій, Ірпінський Климент, Глухівський і Конотопський Роман, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, а також лаврське духовенство.

На малому вході Архіпастир удостоїв ряд насельників Лаври богослужбових нагород.

Наприкінці богослужіння Митрополит Володимир привітав духовенство, насельників та прихожан Києво-Печерської обителі із оновленням головного монастирського храму та подякував усім, хто долучився до цієї події.

"Сьогодні ми є учасниками чудового свята Божої Матері, Якій належить ця свята Лавра і кожен з нас. Хто любить Її по-синівські, тому Вона сприяє, і завжди допомагає. Сьогодні ми святкуємо оновлення храму Божого на честь Успіння Цариці Небесної. Дякую Богові за те, що цей собор поставав з попелу незліченну кількість разів, і знову тягнув свої руки до Пречистої, і отримував те, що просив. Матір Божа молиться за нас Богу, чує і бачить кожного з нас в наших трудах, подвигах і молитвах. Нехай в молитвах невсипуща Богородиця завжди покриває нас Своїм омофором і дарує всім нам допомогу в благочесті, вірі й доброчесному житті. ",  сказав зокрема він.

В свою чергу, намісник монастиря митрополит Павел подякував Його Блаженству за молитви та опіку над монастирем та братією.

За заслуги перед Українською Православною Церквою та допомогу у реставрації Успенського собору Предстоятель відзначив благодійників і меценатів церковними нагородами.

ДОВІДКА. Успенський собор - головний  храм Києво-Печерської Лаври. Побудований у 1073—1078 роках за ініціативи прп. Феодосія Печерського коштами князя Святослава II Ярославича. За свою історію кілька разів зазнавав змін та руйнацій. Після закриття монастиря в 1926 р. храм використовувався як об'єкт музейного показу. Майже повністю знищений вибухом 3 листопада 1941р. Згідно з Указом Президента України від 9 листопада 1995 року Успенський собор був відновлений в 1998-2000 роках.

Відновлений Успенський собор було освячено Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром у День Незалежності України 24 серпня 2000 року.

Протягом кількох останніх років у соборі тривали роботи з відтворення розпису та  оздоблення інтер'єрів. Відповідно до погодженої та затвердженої у встановленому порядку Концепції відтворення стінопису Успенського собору Києво-Печерської Лаври завершено виконання робіт з оздоблення головного вівтаря собору. Роботи виконані зусиллями Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника згідно з манерою виконання Києво-Лаврської малярської школи першої половини XVIII століття. Відтворений розпис максимально наближений до автентичної живописної техніки олійними фарбами. Також практично повністю завершено відтворення оздоблення центральної частини собору - стінопис та оздоблення мармуровими панелями. У живописі центрального об’єму храму зображені сім багатофігурних композицій Вселенських соборів, що супроводжуються великими написами з переліком прийнятих на них правил.до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.

 

Создание сайта "Лаймнет"