Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
10/02/2013
У день Собору мучеників і сповідників у землях Русі у ХХ ст. за Христа постраждалих Предстоятель УПЦ звершив Літургію у Києво-Печерській Лаврі
10 лютого, у день Собору мучеників і сповідників у землях Русі у ХХ ст. за Христа постраждалих, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив  Божественну літургію в храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Святої Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили: намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, єпископ Бородянський Варсонофій, а також насельники Лаври у священному сані.
За богослужінням Первосвятитель підніс сугубі молитви за всіх спочилих, що постраждали за віру Христову  у роки гонінь.

Напередодні, Митрополит Володимир відправив Всеношну у храмі Антонія та Феодосія Печерських.

***

Минуло 20 років з часу церковного прославлення подвигу святих новомучеників і сповідників Святої Русі, що постраждали за Христа у ХХ столітті.

Промислом Божим Київ, який у Х столітті через державну волю святого рівноапостольного князя Володимира став для нашого народу купіллю Хрещення, у ХХ століття явив світові першого новомученика, від безбожницької влади страченого — святителя Володимира, митрополита Київського.

Жорстоке вбивство Митрополита Володимира сталося, тоді, коли проходив Помісний Собор Руської Православної Церкви (1917–1918 рр.). Революція руйнувала все на своєму шляху. Терор поглиблювався —слідом за Київським митрополитом було вбито і закатовано багато інших служителів Церкви. 18 квітня 1918 р. Помісний Собор виніс постанову про запровадження щорічного молитовного поминання «всіх спочилих у нинішній лютий час гонінь сповідників і мучеників». Днем цього поминання Собор визначив 25 січня — день мученицької кончини святителя Київського Володимира.

31 березня 1992 р. Архієрейський Собор Руської Православної Церкви ухвалив постанову про канонізацію митрополита Київського і Галицького Володимира (Богоявленського). Днем його пам’яті визначено 25 січня (за старим стилем). При цьому було також встановлене святкування Собору мучеників і сповідників у землях Русі в ХХ сторіччі за Христа постраждалих, 25 січня, якщо цей день припадає на неділю, або найближчої після цього числа неділі.
до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.

 

Создание сайта "Лаймнет"