Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
27/07/2013
Президент України зустрівся з Предстоятелями і представниками Помісних Православних Церков
27 липня у Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі Президент України відбулася зустріч Віктора Януковича  з Предстоятелями та представниками Помісних Православних Церков, які прибули до Києва для участі у святкуванні 1025-річчя Хрещення Русі.

У зустрічі взяли участь Блаженніший Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор ІІ, Блаженніший Патріарх Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофіл, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, Святіший і Блаженніший Католикос-Патріарх всієї Грузії Ілія II, Святіший Патріарх Сербський Іриней, Святіший Патріарх Болгарський Неофіт, Блаженніший Архієпископ Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостом II, Блаженніший Митрополит Варшавський і всієї Польщі Сава, Блаженніший Митрополит всієї Америки і Канади Тихон, митрополит Гальський Еммануїл (Константинопольський Патріархат), митрополит Мексики, Центральної Америки, Карибів та Венесуели Антоній (Антіохійський Патріархат), митрополит Західноєвропейський Іосиф (Румунський Патріархат), митрополит Филипський, Неапольский і Фасоський Прокопій (Елладська Православна Церква), митрополит Корчинський Іоанн (Албанська Православна Церква), архієпископ Прешовський Ростислав (Православна Церква Чеських земель і Словаччини).

На зустрічі були присутні: Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський Антоній.

Відкрив зустріч вітальним словом Президент України Віктор Янукович, у якому, зокрема, підкреслив внесок Предстоятеля Української Православної Церкви у збереження міжконфесійного миру в Україні:

«В Україні склалися гармонійні державно-церковні відносини. Культурне та конфесійне різноманіття навчили нас бути відкритими та толерантними, запобігати виникненню гострих непорозумінь на етнічному та релігіозному грунті. Вважаю, що беззаперечна заслуга в цьому належить особисто Блаженнішому Митрополиту Володимиру. Завдяки його мудрості та зваженості вдається успішно долати виклики, які виникають перед канонічним українським православ’ям», - зазначив Президент.

За визначну церковну діяльність, спрямовану на піднесення авторитету православ'я у світі, та з нагоди відзначення в Україні 1025-річчя Хрещення Київської Русі Глава держави вручив Предстоятелям Помісних Церков ордени князя Ярослава Мудрого І ступеня.

Святіший Патріарх Кирил подякував Віктору Федоровичу за можливість зустрічі та нагороди, вручені Предстоятелям Помісних Церков. Окрім цього Святіший Владика висловив слова вдячності українській владі  за підтримку  та участь в організації ювілейних урочистостей в Києві. Також Патріарх Кирил підкреслив особливе місце Української Православної Церви  у світовому Православ'ї.

"Участь в урочистостях у Києві делегацій Помісних Православних Церков такого рівня для останніх років є безпрецедентним – ніколи на Київських пагорбах не приймали участь у богослужіннях дев’ять Предстоятелів Помісних Православних Церков. Такий собор Предстоятелів підкреслює велике історичне значення, яке мало Хрещення Русі 1025 років тому. Це факт також підкреслює значимість для усього світового Православ’я Української Церкви. Чи варто говорити про ту незаперечну підтримку з боку світового Православ’я, яка має місце у відношенні до канонічного Православ’я в Україні", - сказав, зокрема, він.

Cвятіший Патріарх також наголосив на заслузі у відродженні духовновного життя на Україні Блаженнішого Митрополита Володимира, єпископату, духовенства, чернецтва та вірних Української Православної Церкви.

Наостанок, від імені усіх присутніх Предстоятелів до Віктора Януковича звернувся Блаженніший Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор ІІ.
до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.

 

Создание сайта "Лаймнет"