Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
31/10/2008
Блаженніший Митрополит Володимир відвідає Свято-Троїцький Корецький монастир

3 листопада 2008 року Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир відвідає з архіпастирським візитом Свято-Троїцький Корецький жіночий ставропігійний Монастир (Рівненська єпархія). А 4 листопада Його Блаженство візьме участь в урочистостях з нагоди 10-річчя від дня заснування Регентсько-катехізаторського Духовного училища, що функціонує при обителі.

Довідково:

Свято-Троїцький Корецький монастир. Древня обитель, що веде свою історію з ХІ ст., розташована на березі річки Корчик. Двічі монастир руйнували: спочатку монголо-татари у ХІІІ ст., а в XV – кримські татари. У середині XVIII ст. обитель майже 50 років перебувала під владою католиків. Але щоразу після занепаду за допомогою корецьких князів і місцевих жителів черниці відновлювали життя монастиря. Сучасний архітектурний комплекс монастиря сформовано у XVII-XVIII ст. Головною спорудою є Троїцький собор з двома боковими вівтарями на честь Успіння Божої Матері та преподобного Іова Почаївського, який, до речі, відвідував обитель. До собору прибудовано келії з трапезною та тепла церква на честь Іоанна Хрестителя. На території монастиря також знаходиться могила Анни Андро – нареченої російського поета Олександра Пушкіна, яка жила неподалік Корця й опікувалася монастирським сирітським притулком. Триярусну монастирську дзвіницю було зведено в 1905 р. в ознаменування початку ХХ ст.

У радянський період Корецька обитель була одним з дев'яти монастирів України, які не закривалися владою. Але у черниць відібрали землю та декілька монастирських будівель, а у 1939 р. закрили Воскресенський скит, перетворивши його на базу заготзерна. Головною святинею обителі, до якої постійно линуть численні потоки прочан, є чудотворна Корецька ікона Божої Матері "Споручниця грішних". Свою назву ікона отримала від напису на окладі: "Я Споручниця грішних до Свого Сина..." До XVII ст. це була родова ікона корецьких князів та йменувалася "Благодатною", оскільки постійно надавала свою благодатну допомогу княжій родині, а потім і сестрам обителі та богомольцям. Але у 2002 р. захист Цариці Небесної знадобився і самій іконі. Святотатці намагалися викрасти святиню з монастиря. Їм вдалося здерти дорогоцінну ризу, але ікона не зрушила з місця. Дуже швидко, стараннями сестер, віруючих і духовенства, рани на іконі було вилікувано, і чудотворний образ знову став доступним для поклоніння.

Нині монастир переживає свій новий розквіт. У 1998 р. до свята 1000-ліття Хрещення Русі влада повернула обителі двоповерховий корпус, де розмістилися музей монастиря, бібліотека, медпункт і готель для прочан. У 1990 р. обителі було передано приміщення монастирської школи, де тепер працює Недільна школа. З середини 1990-х рр. при обителі діє регентське училище, яке готує майбутніх регентів парафіяльних хорів. Славиться Корецька обитель майстринями золотого шитва, які зберігають древні традиції церковного вишивання. Відроджується й монастирське господарство. Черницям надали в користування 20 га землі, завдяки яким сестри утримують не тільки обитель і школи, а й щодня годують численних прочан. 

до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.

 

Создание сайта "Лаймнет"