Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
22/04/2008
Пасхальне Послання Блаженнішого Митрополита Володимира
ХРИСТОС ВОСКРЕС!
«Приидите, вси вернии, ПОКЛОНИМСЯ Святому Христову Воскресению»
З богослужіння у день Святої Пасхи
Такими натхненними словами Свята Мати-Церква закликає усіх нас, хто з ласки Божої пройшов поприще Великого посту, відчути радість Найсвітлішого та Всерадісного свята Воскресіння Господа і Спасителя нашого Іісуса Христа!
Світле Воскресіння Христове, за словом блаженного Ісихія Єрусалимського, — «це благовіствування радості, бо Господь воскрес... Сьогодні, завдяки Воскреслому, Рай відкритий, людина спасається і Христу поклоніння воздається, бо Він, перемігши смерть... зійшов на Небеса як Цар-Переможець, як Преславний Володар...».
«Мужайтесь: Я переміг світ», — сказав учням Воскреслий Спаситель (Ін. 16: 33). Сповнений незмірної і безмежної любові до Свого творіння, Син Божий зійшов на землю, втілився, узяв на Себе гріхи світу, постраждав і помер Хресною смертю за нас, за гріхи наші, й «воскрес для виправдання нашого» (Рим. 4: 25). Воскреслий Господь став новим Родоначальником людей, новим Адамом спокутуваного Ним роду людського.
Воскресіння Христове ознаменувало перемогу життя над смертю. У Христі як істинному Богові, Спасителеві й Господі для кожного з нас відкривається можливість власного воскресіння. У цьому й полягає перемога Христа над смертю. У світлі Христо¬вого Воскресіння смерть людини — це не припинення буття, не безслідне зникнення зі світу, це перехід в інший стан. Саме таку радісну впевненість у вічному житті у Христі та із Христом дарує нам Воскресіння Христове (Ін. 3: 16). З особливою силою звучать для нас богонатхненні слова святителя Іоанна Златоуста: «Хто здатний глибоко пройнятися думкою про Воскресіння, чи боятиметься смерті, чи страшитиметься чогось іншого?».
Наше завдання—усім серцем прийняти Того, Хто прийшов спасти нас. Ми покликані, щоб бути гідними великого, милосердного діяння Господнього — спасіння роду людського. Сьогодні ми молимося, щоб отверзлися серця наші для прийняття світла Євангельського, світла Воскреслого Господа нашого Іісуса Христа.
Світлоносне свято Воскресіння Христового — це свято примирення й об'єднання всіх нас у Господі та Спасителі нашому. До нас звернений заклик апостола Павла: «Усяке роздратування і лютість, і гнів, і крик, і лихослів'я з усякою злобою нехай будуть знищені у вас; а будьте один до одного добрими, милосердними, прощайте один одному, як і Бог у Христі простив вам» (Єф. 4: 31-32). Жалкуючи й серцем уболіваючи за наших братів і сестер, які перебувають сьогодні поза спасенною церковною єдністю і тому не можуть за¬знати повноти пасхальної радості, ми підносимо нашу особливу молитву про те, щоб бла¬годать Воскреслого Господа, Який примирив Небо і землю, стала джерелом миру, щирого порозуміння, терпимості, істинного братерства, творчості та єднання. Глибоко перекона¬ний, що наше суспільство, наш боголюбний народ потребують того, щоб усі ми в єдності та злагоді свідчили перед світом про те, що воістину Христос воскрес!
Возлюблені! Не будемо забувати, що, відвідуючи в ці Світлі дні православні храми, беручи участь у святкових богослужіннях, ми приносимо Воскреслому з мертвих Христу дар нашої любові, приносимо нашу радість про Воскресіння і співчуття хресному подвигу Спасителя, приносимо поклоніння Йому як Царю і Богу. Як сказано в богослужінні Святої Пасхи, «вмсрА спогрсвохся Теке, Христе, совостлю днесь воскресшу Теке, срлспинлх-ся Теке вчерл: САМ МЯ спрослави, Сплсе, во Царствии Твоем» (із канону пасхальної заутрені). Однак і те потрібно пам'ятати, що всі наші дари не матимуть цінності, якщо ми самі не зробимось усім для Христа. Це означає, що потрібно мати живу віру в Нього і в Його Воскресіння, перебувати у вірності Його вченню, що зберігається і подається Свя¬тою Православною Церквою, неухильно виконувати волю Божу, ревно здійснювати свої повсякденні обов'язки, самовіддано працювати на благо ближніх, молитвою і працею ро¬бити посильний внесок у справи милосердя, нести свій хрест, даний від Бога, з терпінням, смиренням і відданістю Божественному Промислу.
У наш непростий і відповідальний час існує багато можливостей для православного свідчення — у лікарнях, в'язницях, будинках для людей похилого віку та інших місцях, де потрібна наша допомога. Але справи милосердя, що здійснюються на славу Божу і для спасіння людей, тільки тоді будуть успішними, коли ми в усьому будемо наслідувати приклад справжніх учнів Христових. «По тому знатимуть усі, що ви Мої учні, — сказав Господь, — якщо будете мати любов між собою» (Ін. 13 : 35).
На жаль, нашу пасхальну радість дещо затьмарює сьогодні те, що в церковне життя проникають нецерковні елементи. Нав'язуване ззовні різнодумство між духовенством і народом ніяк не можна вважати нормальним явищем у житті Православної Церкви. Сму¬та і тінь недовіри, що виникають внаслідок цього, печаллю озиваються в нашому серці. Закликаємо не піддаватися впливу неправославних сил, щоб не вступити на шлях непев¬ний і явно невірний. Хочемо нагадати про великий гріх, який чинять ті, хто вносить дух розділення у Церкву, яка є неподільним Тілом Христовим — «повнота Того, Хто наповнює все у всьому» (Єф.1: 23). Нагадуємо, що в Церкві Христовій «одних Бог настановив... по-перше, Апостолами, по-друге, пророками, по-третє, вчителями...» (1 Кор. 12: 28). Не всі апостоли, не всі пророки і не всі вчителі. «Усе це творить один і той же Дух, наділяючи кожного осібно...», — говорить апостол Павел (1 Кор. 12: 11).
У ці світосяйні пасхальні дні ми, будучи «синами воскресіння» (Лк. 20: 36), разом з апостолом Павлом свідчимо, що знаємо, в Кого увірували — в «Спасителя нашого Іісуса Христа, Котрий зруйнував смерть і явив життя і нетління» (2 Тим. 1: 10). Господь, у Якого ми віруємо і на Якого сподіваємось, нехай навчить нас, що має творити християнин для прославлення Його Всесвятого імені й від чого утримуватися, щоб просвітився наш розум пасхальним світлом Воскресіння.
Возлюблені у Господі преосвященні архіпастирі, пастирі, доброчесне чернецтво, брати й сестри! Щиро вітаю вас з Великим і Світлим Святом Воскресіння Христового! Господь наш Тісус Христос, Джерело життя і безсмертя, Який Триденно возсіяв із Живо¬носного Гробу, нехай подасть вам Свої великі й багаті милості і нехай сподобить чистим серцем прославляти Його славне і спасенне Воскресіння. Амінь.
ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!



Пасха Христова 2008 р. м. Київ
Володимир, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви
до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.





 

Создание сайта "Лаймнет"