Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
Храм святителя Михаїла, митрополита Київського
Адреса: вул. Шовковична, 39/1
Телефон: 394-55-82, 255-15-58
Благочиніє: Перше Лікарняне благочиння

Проїзд: ст. м. «Палац спорту», «Кловська».

Настоятель — наглядач лікарняних храмів протоієрей Роман Барановський.

Священники: ієрей Ростислав Єрух, ієрей Георгій Слободяник, ієрей Сергій Темник, ієрей Владислав Татарчук, ієрей Володимир Твердун, диякон Ярослав Словецький.

Престольні свята: святителя Михаїла, митр. Київського (пам. 15/28 червня і 30 вересня /13 жовтня) і преподобномучениць Єлисавети і Варвари (пам. 5 /18 липня).

Історія. У центральної клінічної лікарні більш ніж 100-річна історія. 24 жовтня 1874 р. було відкрито лікарню для бідних, яку будували за ініціативою заможних киян на пожертвування громадськості (кошти збирали 10 років). У 1875 р. лікарня отримала ім'я Цесаревича Олександра – майбутнього Імператора Олександра III (у пам'ять його чудесного зцілення). У 1893 р. Міська Дума затвердила пропозицію голови Купецьких Зборів Михайла Парфенійовича Дегтярева про побудову лікарняного храму. «Спонукуваний почуттям християнського обов'язку, я пропоную збудувати при Олександрівській лікарні церкву в ім'я святителя Михаїла, для спорудження якої прошу Думу вибрати місце на садибі лікарні. Спорудження церкви і придбання церковного начиння я здійснюватиму власним коштом». М. П. Дегтярева вибрали церковним старостою. 18 червня 1895 р. храм освятили. Храм був трьохпрестольним: центральний престол – в ім'я свт. Михаїла, приділи – в ім'я праведних. Захарії і Єлисавети і благовірного Князя Александра Невського. Дзвіницю возвели 1898 р. Останки подружжя Михайла і Єлизавети Дегтяревих і нині перебувають у храмі.
Після революції лікарню було націоналізовано, а в 1922 р. перейменувано на честь Жовтневої революції. Храм зруйнували на Великдень 1930 р. Збереглися лише фундамент і цоколь храму. Сусідні будівлі церковної контори і трапезної перетворили на партком лікарні.
Поновилося богослужіння 4 / 17 грудня 1995 р., у день пам'яті вмц. Варвари. в уцілілому приміщенні колишньої трапезної.
2000 р. Почато відновлення зруйнованого храму.
2002 р. Предстоятелем УПЦ Блаженнішим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України освячені хрести на куполи відновленого храму.
Святині. Частинка Животворящого Хреста Господня – в Розп'ятті. Частинка Ризи Господа (у Вівтарі). Ікони з частинками мощей багатьох святих, у тому числі мученика Стратілата Іверського, Драндського і преподобномучениці Єлисавети.

Храм відкрито щодня: 8.00 — 21.00. 

Богослужіння щодня. Вечірнє: 16.00. Літургія: 9.00, неділя — 7.30 і 10.00.
Водосвятні Молебні з Акафістом (все в 14.00): понеділок — Архістратигу Михаїлу, вівторок — великомученику Пантелеїмону, середа — священномученику Кипріану і мучениці Іустіні, четвер — перед іконою Божої Матері «Неупіваєма Чаша», п'ятниця — великомучениці Анастасії Узорішительниці. Молебень про здоров'я: щодня — 18.30.
Водосвятний Молебень: неділя —-8.30.
При храмі діє Сестринство милосердя в ім'я преподобномучениці Єлизасети (створено в 1999 р.). Головною задачею сестер милосердя піклування про пацієнтів лікарні. Духівник сестринства — протоієрей Роман Барановській.

Храмове свято – 28 червня, 13 жовтня.

Веб-сайт: xram.in.ua

Настоятель
Протоієрей Роман Барановський

Народився 5 травня 1963 р. в м. Чернівці. У 1980 р. закінчив Чернівецьку середню школу № 9. У 1981–1983 рр. проходив строкову службу в лавах Радянської Армії. З 1983 р. до 1985 р. навчався у музичному училищі в класі вокалу.

докладніше
до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.

 

Создание сайта "Лаймнет"