Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
Храм святителя Феодосія Чернігівського
Адреса: вул. Чорнобильська, 2
Телефон: 424-41-69
Благочиніє: Святошинське благочиння

Настоятель: протоієрей Олександр Білокур, священник – Максим Бойко.

Історія храму.
Сьогодні хрест на куполі храму святителя Феодосія Чернігівського зустрічає та проводжає всіх, хто в’їжджає до столиці або ж від’їздить у напрямку Рівного, Житомира. На православній карті міста храм з'явився невипадково. Після аварії на ЧАЕС у 1986 р. у Святошинському районі отримали житло чимало переселенців із зони відчуження, ліквідаторів аварії та членів їх родин, багато з яких стали прихожанами єдиної на новозбудованому масиві Біличі церкви на честь святого Іоанна Хрестителя. Згодом вони звернулися до міської адміністрації з проханням увічнити пам'ять загиблих чорнобильців. Так у сквері на розі проспекту Перемоги та вулиці Чорнобильської у 1994 р. було встановлено пам'ятник «І мертвим, і живим, і ненародженим», який освятив Блаженнійший Митрополит Володимир, і де окрім традиційних мітингів-реквіємів почали звучати слова поминальної християнської молитви за всіх, хто поклав своє життя, рятуючи інших від наслідків аварії. У 1998 р. владика Іоанн, тодішній вікарій Київської Митрополії, а нині архиєпископ Херсонський і Таврійський, освятив місце під будівництво, а майбутньому храму вирішали присвоїти ім'я святителя Феодосія Чернігівського. У 2000 р. утворилася церковна громада, кістяк якої склали духовні чада отця Олександра Білокура, на той час священика храму Іоанна Хрестителя, а нині настоятеля храму святителя Феодосія Чернігівського. 25 квітня 2001 р., у 15-ту річницю Чорнобильської катастрофи, було закладено перший камінь у фундамент храму. За благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира це зробив архиєпископ Митрофан, щойно призначений вікарієм Київської Митрополії.

У 2002 р. тут з'явився лаконічний двоповерховий храм розміром 16 х 12 м, з баптистерієм для дорослих та підсобними приміщеннями, в якому поміщається до 200 осіб. До 20-ї річниці аварії на ЧАЕС було закладено меморіальну дзвіницю «Дзвони Чорнобилю», у якій передбачено приміщення для недільної школи, просфорні та меморіальної кімнати пам'яті жертв Чорнобильскої трагедії. Одну зі стін дзвіниці, будівництво якої і досі триває, прикрашає велика (15 м2) ікона «Чорнобильський Спас».
Перша літургія у храмі відбулася 22 вересня 2002 р. Втім, ті з прихожан, які власноруч закладали фундамент храму, розчулено згадують перші богослужіння та таїнства – читання акафістів, хрестини, маслособорування, які здійснювались ще під час будівництва, на цокольному поверсі.
Церковна громада проводить значну громадську та соціальну роботу, допомагаючи вдовам загиблих, інвалідам. При храмі діє бібліотека православної літератури, дві недільні школи – для дітей та дорослих, молодіжний православний клуб-школа. У недільній школі для дітей, учні, окрім Закону Божого, вивчають ще й грецьку мову, християнську етику, займаються образотворчим мистецтвом, орігамі, грають у рольові ігри. З основами християнського віровчення , новинами життя Церкви та приходу прихожани храму знайомляться через храмовий вісник «Кімвал-Колокол-Дзвін» та настінну газету «Колокол». Традиційними вже стали паломництва до святих місць. 30 числа кожного місяця віряни храму виїздять на молебен до чесних останків блаженної стариці Аліпії (Авдєєвої), раніше на Лісове кладовище, тепер – у Голосіївський монастир.

Високу красу духовного церковного співу доносять до прихожан два церковних хори на чолі з регентами Юрієм Овчинніковим та Тетяною Терещенко. У будні дні відправа супроводжується молодіжним хором, у якому співають студенти навчальних музичних закладів під керівництвом Олени Кирпи.
В інтер'єрі храму наявні ікони із часточками святих мощей, зокрема, ікона святителя Феодосія Чернігівського, щороку храм поповнюється новими іконами. У 2008 р. завершено розпис стін нижнього храму. Враховуючи те, що особливу групу прихожан складають онкохворі, перед іконою Божої Матері «Пантанасса» ( Всецариця), оригінал якої зберігається на Афоні, служаться акафісти.

Богослужіння.
З 2007 р. богослужіння у храмі відбувається щодня. У будень –о 7-00 ранку (утреня, Часи, Божественна літургія), у вівторок після літургії читається акафіст святителю Феодосію Чернігівському, у п’ятницю – акафіст із водосвятним молебнем (почергово перед іконами Божої Матері «Взисканіє загиблих» і «Пантанасса»). Напередодні суботи, неділі та дванадесятих свят вечірнє богослужіння починається о 16-00 взимку та о 17-00 влітку. Щосуботи та у свята Божественна літургія звершується о 8-00, у неділю дві Божественні літургії: рання - о 7-00, пізня - о 9-30.

Храмове свято – 18 лютого.

Веб-сайт:
http://www.hram-feodosy.kiev.ua/

Настоятель
Протоієрей Олександр Білокур

Народився 19 лютого 1960 р. у м. Києві. Після закінчення середньої школи навчався у технічному училищі і працював на виробництві. Духовну освіту здобував у Одеській духовній семінарії (1985–1988 р.) та Київській духовній академії.

докладніше
до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.





 

Создание сайта "Лаймнет"