Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
Храм апостолів Петра і Павла
Адреса: вул. Тешибаєва, 54
Благочиніє: Святошинське благочиння

Храмове свято - 12 липня, 9 червня.

Настоятель: ігумен Аліпій (Світличний), священник Сергій Заіменко.

Історія. Від початку храм було засновано на честь ікони Божої матері «Всіх скорботних радосте» у 2000 р. Будівлю для храму було орендовано у місцевого ЖЕК, який використовував її як клуб. Це – окремо розташована будівля за адресою вул. Тешебаєва, 54. Збудована вона у 60-ті рр. ХХ ст. як простий у плані паралелепіпед, тож не має визначних архітектурних особливостей. Від початку громада храму сподівалася, що місцева влада виділить земельну ділянку для зведення типового храму з комплексом споруд. Однак, оскільки вирішення цього питання затягувалося, врешті-решт парафіяльна рада ухвалила рішення про придбання орендованої будівлі. Тож з осені 2007 р. будинок храму належить церковній парафії унаслідок його викуплення та приватизації. Завдяки цьому з’явилася можливість переобладнати приміщення, щоб надати йому по-справжньому церковного вигляду. Було розібрано дах і встановлено новий з невеличкою банею та хрестом, а перед храмом поставили велике Розп’яття.
Однак громада продовжує роботу з метою придбання земельної ділянки для будівництва храму за адресою вул. Салютна, 1. Там планується спорудити двощаблеву церкву на честь святого праведного Іоанна Руського, часточка мощів якого є головною святинею парафії. У плані також передбачено спорудження невеличкого дерев’яного храму на честь святого благовірного князя Александра Невського. Це зумовлено тим, що неподалік наміченого місця будівництва існував кам’яний у стилі російського модерну храм, збудований коштами родини Терещенків – відомих меценатів-цукрозаводчиків, а в іконостасі храму були образи, написані славетним художником В. Васнецовим (який здійснював також розпис Володимирського собору). На початку 30-х рр. ХХ ст. храм було зруйновано вщент – включно з фундаментом. Однак у цьому районі пам’ять про храм збережено у назвах вулиць – Олександрівська та Невська.

У храмі служать двоє штатних священників. Богослужіння звершуються не рідше, ніж тричі на тиждень. Проводяться Воскресні бесіди з дорослими, діє Катехізична школа для дітей.

Святині: часточка мощів святого праведного Іоанна Руського, святителів Тихона Московського, Луки Кримського, Іоанна Сан-Франциського, апостолів Андрія Первозданного та Євангеліста Луки, а також мощі преподобних угодників Печерських. У храмі зберігається келійний хрест-мощевик святителя Петра (Могили) і хрест преподобного Силуана Афонського.

Богослужіння. Вечірнє богослужіння 17-00, Літургія  8-00.

Веб-сайт. http://www.nivki.orthodoxy.ru


Настоятель
Ігумен Аліпій (Світличний)

Народився 4 травня 1961 р. в м. Києві. Навчання в середній школі - 1968-1978 рр. Служба у Військово-морському флоті СРСР - 1979- 1982 рр.

докладніше
до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.





 

Создание сайта "Лаймнет"