Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
Володимирський духовно-просвітницький центр
Адреса: 03150, вул. Антоновича, 114 г
Телефон: +38-044-599-55-30
Благочиніє: Голосіївське благочиння

Проїзд: ст. метро "Палац "Україна".

Відкритий: щодня з 9:00 до 19:00.

Настоятель: протоієрей Сергій Крюк.
Клір:
• священник Борис Карелін,
• священник Олександр Заволгін.

Престольні свята: рівноапостольного великого князя Володимира (пам'ять 15/28 липня) і преп. Евфросинії Полоцької (пам'ять 23 травня/5 червня).

Історія. Спочатку дерев'яний храм на честь святого рівноапостольного князя Володимира знаходився на Печерську (у районі Печерського базару). Його звели в 1755 році в районі, який пізніше зайняла Нова Печерська фортеця. У документі 1787 року читаємо: "Церква святого і рівноапостольного великого князя Володимира, дерев'яна, перебуваюча на форштаті за Фортецею Києво-Печерською, з огорожею округ оної дерев'яною, яка спочатку побудована за указом зі Святійшого Правительствуючого Синоду 1755 року Києво-Печерською Лаврою від христолюбивих доброхотних давальців. Але коли вона 1766 року згоріла, то замість згорілої в тож іменування і на тому ж місці 1772 року з благословення покійного преосвященного Гавриїла, митрополита Київського знову закладена, і від христолюбивих давальців паки побудована; 1773 року його преосвященством освячена". І ще: "А по дорозі на форштадт, що йде у Васильків, окрім багатьох житлових офіцерських будинків, - церква дерев'яна святого князя Володимира і купецький гостиний ряд з крамницями, побудовані коштом Печерського монастиря", - читаємо в Географічних описах Києва і Київського намісництва 1775-1786 років. Біля 1833 - 1835 року храм дбайливо розібрали і перенесли на Нову Будову (у район сучасного Палацу "Україна"). Після цього кияни стали іменувати церкву Володимиро-Лыбідською.
    При радянській владі в храмі пропонувалося влаштувати... крематорій. Проте, церкву просто розібрали в 1935-36 роках. У Князе-Володимирському храмі 20 січня 1919 року вінчався відомий вітчизняний художник Г. І. Нарбут, засновник школи української графіки. Від храму (з 1869 року) дістала свою назву Володимиро-Лыбідська вулиця, верхню частину якої більшовики перейменували в Щорса. Досі зберіг свою історичну назву Володимирський ринок. Нині силами православної громади храм відтворюється. Прибудова з престолом на честь преп. Евфросинії Полоцької зведена в 2001 - початку 2002 року. Перша Божественна Літургія після періоду запустіння була звершена 10/23 березня 2002 р (у першу суботу Великого Посту). Божественна Літургія на другому і головному престолі, присвяченому святому рівноапостольному великому князеві Володимиру в новому храмі при Свято-Володимирському духовно-просвітницькому Центрі, була звершена у Вербну Неділю (11/24 квітня) 2005 року. Ескізна пропозиція по відродженню зруйнованої святині - Володимиро-Лыбідського храму, затверджена Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішим Митрополитом Володимиром, розглядається Київською міською адміністрацією.

Святині. Частка Животворящого Хреста Господнього. Ікони з частками мощів: небесної покровительки храму преп. Евфросинії Полоцької, апостола Андрія Первозванного, апостола і євангеліста Марка, великомучеників Пантелеімона Цілителя, Георгія Побідоносця, Димитрія Солунского, вмч. Варвари, мучеників немовлят Вифлеємських, святителів Димитрія Ростовського, Луки Кримського (Войно-Ясенецького), преподобних Сергія Радонезького, Серафима Саровського, Іова і Амфілохія Почаївських, Оптинських старців, Максима Грека, Феодора Санаксарського, Олексія Карпаторусського, Іони Київського, Олексія Голосіївського.

Духовно-просвітницький Центр, створений з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, діє з квітня 2005 року в спеціально пристосованому приміщенні при храмі. При Центрі діють:
•    Громадська православна бібліотека. Середа, п'ятниця, субота - з 9:00 до 17:00.
•    Аудіотека для сліпих та слабозрячих з найбільшим на даний момент в Україні фондом (як за різноманітністю матеріалів, так і по загальному часу звучання). Середа, п'ятниця, субота - з 9:00 до 17:00.
•        Безкоштовна юридична консультація. По суботах з 15:00 до 17:00.
•    Клуб православної пісні і творчості. По понеділках (через один) з 19:00.
•    Катехизаторські курси КДАіС. Щодня, окрім суботи та понеділка, з 18:30.
•    Православний кінозал. По понеділках (через один) з 18:30.
•    Недільна школа (для дітей). Заняття по неділях з 12:00.
•    Виходить два періодичні видання: щотижневі безкоштовні місіонерські листки "Православний Печерськ".
•    Оптово-роздрібний магазин духовної літератури, ікон, церковного начиння.

Богослужіння. Вечірнє - 18:00: п'ятниця (парастас), субота 17-00 (всеношна). Літургія: субота, неділя - 9:00.

Настоятель
Протоієрей Сергій Крюк

Народився 14 серпня 1956 року в м. Києві. Після проходження служби в армії, в 1977 році поступив в Ленінградську Духовну Семінарію. 25 червня 1983 в Троїцьку суботу був висвячений в сан диякона.

докладніше
до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.





 

Создание сайта "Лаймнет"