Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
Храм Архістратига Михаїла та Богоявленський
Адреса: пл. Солом'янська, 1
Телефон: +38-044-518-31-84, +38-050-358-04-96.
Благочиніє: Голосіївське благочиння

Настоятель – ієрей Віталій Приходько

Храмове свято – 21 листопада, 19 січня

Історія: З кінця 90-х років ХХ сторіччя духовенство Свято-Макаріївського храму м. Києва духовно опікувалось Національною академією внутрішніх справ України (нині Київський національний університет внутрішніх справ). За активним сприянням нині покійного ректора НАВСУ генерал-полковника міліції Кондратьєва Ярослава Юрійовича та настоятеля Свято-Макаріївського храму протоієрея Анатолія Затовського, на третьому поверсі адміністративної будівлі НАВСУ (Солом’янська пл. 1) було переобладнано частину холу під православний храм на честь святого Архістратига Михаїла. Відкриття цього храму і перший молебень відбулися 20 червня 2003 року. Для проходження служіння в нововідкритому храмі Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром було відкомандировано колишнього випускника НАВСУ священика Віталія Приходька, який згодом став і настоятелем молодої парафії.
Чин освячення та першу божественну Літургію, які відбулися 10 жовтня 2003 року, очолив архієпископ Львівський і Галицький Августин, голова Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України. З жовтня 2003 року по січень 2006 року в храмі відбувалось регулярне богослужіння. Однак, оскільки Київський національний університет внутрішніх справ є режимним закладом, відвідування храму сторонніми парафіянами без дозволу керівництва учбового закладу не дозволялося. Тому з 2005 року в Навчально-науковому інституті підготовки кадрів кримінальної міліції КНУВС (вул. Народного ополчення 9) одне з приміщень їдальні Інституту переобладнувалось під новий православний храм, який згодом було вирішено присвятити Богоявленню Господньому. У січні 2006 року, за благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, парафія Свято-Михайлівського храму перейшла до новоствореного Богоявленського храму, оскільки там є набагато кращими умови для звершення богослужіння, а також місіонерської діяльності серед курсантів. Чин освячення та першу божественну Літургію, які відбулися 10 січня 2006 року, очолив також архієпископ Львівський і Галицький Августин.
З того часу в Богоявленському храмі регулярно звершується богослужіння. Будується дзвінниця. У храмі на честь святого Архістратига Михаїла, на сьогоднішній день, лише періодично звершуються молебні, а також Літургія на престольне свято – Собор Св. Архістратига Михаїла.

Святині: у храмових іконах – частинки мощей прп. Серафима Саровського, прпп. жон дівеєвських Олександри, Марфи та Єлени, блаженних жон дівеєвських Параскеви, Пелагії та Марії, прп. Ахіли Печерського, у престолі – свт. Феодосія Чернігівського, сщмч. Володимира, митр. Київського і Галицького та св. праведного Алексія (Товта) Американського.

Керівництво Інституту дозволяє входити на його територію парафіянам для відвідування Богоявленського храму.

Настоятель
священник Віталій Приходько

Священик Віталій Приходько народився 7 грудня 1978 року в м. Бровари Київської області. В 1995 р. закінчив середню школу №1 м. Бровари Київської області.

докладніше
до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.

 

Создание сайта "Лаймнет"