Анонс | Новости | Монастыри Киева | Храмы Киева | Фотогалерея
Укр | Рус
Рекомендуем

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты


 
18/07/2012
Блаженніший Митрополит Володимир очолив святкування з нагоди 10-річчя столичної парафії в ім’я преподобного Сергія Радонезького
18 липня, у день пам’яті преподобного Сергія Радонезького, Предстоятель Української Православної Церкви відвідав столичну парафію преподобного Сергія Радонезького у Солом'янському районі столиці (вул. Уманська, 14), яка цього дня відзначила 10-річчя свого заснування.

У дерев’яному храмі на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію.

Йому співслужили: Керуючий справами УПЦ архієпископ Бориспільський Антоній, секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський  Олександр, почесний настоятель храму єпископ Дрогобицький Філарет, голова Адміністративного апарату Київської Митрополії протоієрей Володимир Коцаба, благочинний Південно-західного церковного округу протоієрей Павел Кирилов, благочинний Київської єпархії у справах монастирів архімандрит Іларіон (Каменський), настоятель храму протоієрей Ярослав Шовкеник, духовенство храму та району.

За богослужінням з нагоди 10-річчя парафії та за заслуги перед Церквою, Блаженніший Владика удостоїв кліриків храму богослужбових нагород. Зокрема, настоятель храму протоієрей Ярослав Шовкеник був нагороджений правом носіння хреста з прикрасами, священик Олександр Кошилка зведений у сан протоієрея, священики Миколай Скрижалін та Костянтин Вовченко нагороджені правом носіння золотих наперсних хрестів, а диякон Димитрій Ропчан – правом носіння подвійного ораря.

По завершенні Літургії Митрополит Володимир освятив дев’ять накупольних хрестів для головного парафіяльного храму в ім’я преподобного Сергія Радонезького.

Після цього Первосвятитель привітав віруючих із днем пам’яті преподобного Сергія Радонезького та побажав його молитовної підтримки:

«Сьогодні наша Церква святкує пам’ять преподобного Сергія, ігумена Радонезького, і цей храм збудований на честь його слави. Я сердечно вітаю вас із цим святом, сердечно вітаю з подією воодруження хрестів на купола храмів. Нехай Хресне знамення, яке завжди оберігає нас, благословляє наші виходи і входи, буде для нас силою, огорожею, захистом і благословенням. Також хочу подякувати владиці Філарету та отцю Ярославу за те, що зробили чудо в цьому місці, і я вірю, що тут буде невичерпна благодать. Дякую вам брати та сестри, хто підтримував будівництво словом, ділом, жертвою, бо, як написано при вході у храм, його будували усім миром. Нехай молитва тут проливається та нехай віднині святі ангели охороняють і несуть ваші молитви до самих небес», - сказав зокрема він.

Також Архіпастир відзначив церковними нагородами благодійників та меценатів, що допомагають у зведенні храму. Окрім цього, за труди з розбудови парафії Первосвятитель нагородив почесного настоятеля храму єпископа Дрогобицького Філарета орденом Української Православної Церкви святителя Луки Кримського.

У слові-відповіді владика Філарет пригадав 10-річний шлях від зародження парафії до її становлення та від імені духовенства і парафіян подякував Митрополитові за відвідини храму та попросив його первосвятительських молитов, запевнивши, що й віруючі постійно моляться за нього.

«Кожен із нас пам’ятає ті часи, як це все важко починалося, які були гоніння, скорботи, протистояння на цьому місці. Але сьогодні ми бачимо славу, яку Господь дає  через Свій Хрест, через Свої Страждання та Воскресіння, через Зішестя Святого Духа, який зародив те насіння, яке було покладено у початок будівництва цього храму. І слава Богу, що цей проект втілився у життя, тому що мікрорайон, у якому не було храму, потребував молитви та Божого благословення. І сьогодні ми радіємо, що цей храм є свідченням сучасного православного служіння для тих людей, котрі щодня приходять сюди зі скорботами, проблемами та радощами», — зазначив владика Філарет.

Наостанок Предстоятель оглянув нижній храмовий приділ в ім’я благовірного князя Олександра Невського, у якому зараз тривають оздоблювальні роботи.

ДО РЕЧІ. Рішення про будівництво храмового комплексу в ім’я преподобного Сергія Радонезького з кам’яним та дерев’яним храмами та корпусом соціальної допомоги дітям було прийнято у 2002 році.

У 2003-му Блаженніший Митрополит Володимир звершив закладку майбутнього храму. Цього ж року була оформлена вся необхідна документація та розпочато будівельні роботи.

Проте тільки через чотири роки, у 2007-му, було закладено фундамент великого храму та розпочато зведення малого. Тим часом богослужіння звершувалися в облаштованому наметі.

18 липня 2009 року Блаженніший Митрополит Володимир освятив дерев’яний храм на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість».

Наразі тривають роботи зі зведення кам’яного храму з престолами в ім’я преподобного Сергія Радонезького та благовірного князя Олександра Невського, а також соціального центру.
 
к списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Официальный сайт Свято-Ильинской церкви Киевской Митрополии Украинской Православной Церкви.

Все права защищены.

Перепечатка материалов только при наличии ссылки на http://orthodox-church.kiev.ua/


Главный редактор - протоиерей Виталий Косовский.

 


 

Создание сайта "Лаймнет"