Анонс | Новости | Монастыри Киева | Храмы Киева | Фотогалерея
Укр | Рус
Рекомендуем

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты


 
07/02/2013
У 95-у річницю від дня мученицької кончини митрополита Володимира (Богоявленського) Предстоятель Української Православної Церкви звершив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі
7 лютого 2013 року виповнюється 95 років від дня мученицької кончини митрополита Київського і Галицького Володимира (Богоявленського). Цього дня Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир очолив Божественну літургію в храмі преподобних Антонія та Феодосія Печерських Святої Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили: митрополити – Бориспільський Антоній (керуючий справами УПЦ), Вишгородський і Чорнобильський Павел (намісник монастиря), архієпископи – Пантелеімон (Романовський), Харківський і Богодухівський Онуфрій, Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій,  Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, єпископи – Макарівський  Іларій,  Сумський і Охтирський Євлогій, Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, Єдинецький і Бричанський Никодим, Броварський Феодосій, вікарій Хабаровської єпархії єпископ Миколаївський Аристарх, Каменський і Алапаєвський Сергій, Ірпінський Климент, Бородянський Варсонофій, а також духовенство м. Києва, насельники Лаври та гості у священному сані.

Після відправи священнослужителі та віруючі пройшли хресним ходом до місця мученицької кончини митрополита Володимира, що поруч із монастирем, де було відслужено молебень до священномученика Володимира.

ДОВІДКА. В управління древньою Київською кафедрою митрополит Володимир вступив у 1915 році. 

25 січня, а за новим стилем 7 лютого, 1918 року озброєні люди ввірвалися в покої митрополита Володимира і після знущань над ним вивели за стіни Лаври і розстріляли. Перед смертю архіпастир звершив молитву, благословив своїх убивць і сказав: „Господь вас хай простить”. Знайдене братією його тіло, було спотворене великою кількістю колотих та вогнепальних ран. Похоронили митрополита Володимира в Хрестовоздвиженському храмі, що на території Ближніх печер Києво-Печерської Лаври. А в лику святих архіпастиря-сповідника було прославлено влітку 1992 року. В тому ж році було відкрито для вшанування і його чесні мощі, які зараз почивають в Благовіщенському храмі Дальніх печер.к списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Официальный сайт Свято-Ильинской церкви Киевской Митрополии Украинской Православной Церкви.

Все права защищены.

Перепечатка материалов только при наличии ссылки на http://orthodox-church.kiev.ua/


Главный редактор - протоиерей Виталий Косовский.

 


 

Создание сайта "Лаймнет"