Анонс | Новости | Монастыри Киева | Храмы Киева | Фотогалерея
Укр | Рус
Рекомендуем

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты


 
11/03/2015
Очільники Синодальних установ УПЦ на офіційній прес-конференції роз’яснили питання щодо канонічного підпорядкування єпархій УПЦ в Криму
11 березня в Києво-Печерській Лаврі відбулася прес-конференція на тему «Доля єпархій УПЦ у Криму та на сході України».

У зв’язку з тим, що 8 березня 2015 на телеканалі 1+1 у програмі «ТСН. Тиждень» була поширена неправдива інформація про передачу «частини прав і майна двох єпархій УПЦ в Криму Російській церкві», від імені Української Православної Церкви голова Синодального інформаційного відділу УПЦ єпископ Ірпінський Климент прокоментував ситуацію.

«Українська Православна Церква заявляє, що ніколи не приймалося Священним Синодом УПЦ яких-небудь документів, або якихось статутних положень, які б змінювали канонічне підпорядкування єпархій, що знаходяться на півострові Крим. Канонічний статус єпархій, а це Сімферопольска, Феодосіїська і Джанкойська єпархії, такий самий, як і статус усіх інших єпархій, які знаходяться на материковій частині Україні. Єпархії на території Криму знаходяться у прямому підпорядкуванні УПЦ на чолі з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм».

Єпископ Климент, коментуючи ситуацію з так званим «статутом» – текстом опублікованого на деяких інтернет-ресурсах документа, згідно якого випливало, що УПЦ юридично визнала Крим частиною Росії і «здала» їй дві єпархії, зазначив: «Я ці тексти не можу назвати навіть документами, оскільки не знаю про їх походження. На них немає ніяких реєстраційних відміток. Можу сказати лишень, що ті статути, які приймав Священний Синод УПЦ не містять жодного слова з тих речень, які були процитовані у сюжеті».

Владика продемонстрував затвердженні Митрополитом Онуфрієм та прийняті Синодом УПЦ статути Сімферопольської і Феодосіїської єпархій, які засвідчують, що ці єпархії є в канонічному підпорядкуванні Української Православної Церкви, адміністративним осередком якої є Київська Митрополія.

Голова юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов проаналізував тексти реальних статутів та опублікованого «документа» щодо моментів підпорядкування єпархії, розпорядження майном та коштами. «Текст позбавлений будь-яких ознак документа. Можна допустити, що це якийсь проект, мета якого мені невідома. Дата затвердження цього документа – 3 грудня 2014 року, а справжній статут, який був прийнятий Священним Синодом, затверджений 19 червня 2014 року. Дивно, що через півроку з’являється текст невідомого походження, на підставі якого здійснюють репортажі і заяви. Окремо хотілось би звернути увагу на те, що жодні телеканали не зверталися до Київської Митрополії за коментарями, з проханням надати інформацію, щодо статутів, які дійсні в УПЦ, чи будь-яких питань, пов’язаних з цією справою. У зв’язку з цим ми залишаємо за собою право звернутися до суду», – зазначив отець Олександр.

Також голова юридичного відділу повідомив, що підготовив лист з проханням до каналу 1+1 спростувати неправдиву інформацію щодо Української Православної Церкви та її Предстоятеля.

Заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич додав: «В жодних статутах наших єпархій не передбачається відчуження майна на користь РПЦ, не передбачено грошових відрахувань до Москви. Всі права Кримських єпархій зберігаються в повному об’ємі і вони залишаються в складі УПЦ. Кримські єпископи вибираються і призначаються Священним Синодом Української Православної Церкви і підзвітні Києву».


к списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Официальный сайт Свято-Ильинской церкви Киевской Митрополии Украинской Православной Церкви.

Все права защищены.

Перепечатка материалов только при наличии ссылки на http://orthodox-church.kiev.ua/


Главный редактор - протоиерей Виталий Косовский.

 


 

Создание сайта "Лаймнет"