Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
21/09/2010
Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.
ДЖЕРЕЛО РАДОСТІ Й УТІХИ

Народження кожної людини — це таємнича подія. Це не подія тільки для реєстрації... Щодо іншого — це справжнє диво, бо у світ приходить нова істота, сповнена таємниці. Справді, невідомо, що принесе новонароджена людина у світ і що подарує їй життя? Саме тому кожну дитину батьки й родичі зустрічають з трепетом. Саме тому перший крик її все життя лунає в серці батьків. Яким буде життя нової людини, що прийшла у світ: чи буде вона талановитою і розумною, чи збагатить загальнолюдську скарбницю дарувань, або, можливо, життя її буде сірим та непомітним, і, зазнавши на землі скорбот і печалі, вона піде непомітно, і згадки про неї не залишиться? Чим відоміша у світі людина, тим урочистіше святкують день її народження.

Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці та Приснодіви Марії є джерелом всесвітньої радості й утіхи. В особі Богоматері Бог дарував світу Особу, перед Якою схиляється стільки людей, підноситься стільки молитов, перед Якою виливаються ріки людських сліз. Матір Божа так повно і ясно Сама про Себе сказала словами гімну: “Величає душа Моя Господа, і зрадів дух Мій у Бозі, Спасові Моєму” (Лк. 1, 46–47). У цьому все Її життя — прославляти Бога за мудрість творіння, за Його Промисел, за любов і милосердя. І це, попри скорботи й страждання, якими переповнювалось Її материнське серце біля Хреста Господнього.

“І зрадів дух Мій у Бозі, Спасові Моєму”, — у цьому Її повсякчасна настроєність. Вона бачила людські немочі й пороки. Вона бачить їх і нині, і по-материнському уболіває серцем. Але незважаючи на це, Вона залишається на висоті споглядання вищої небесної святості, і дух Її завжди радіє у Бозі Спасителі, Який приніс Себе в жертву заради спасіння усього людства. У цій Богородичній радості — джерело благодатного впливу Божої Матері на серця віруючих, які підносять до Неї свої молитви. Дійсно, скільки людей, які з вірою благають Її материнської допомоги, одержують зцілення і розраду.

За прикладом Богоматері християнин повинен завжди величати Бога і радіти у Бозі. У цій радості не може бути місця для скорботи, смутку чи відчаю, для самотності або відчуженості. Усіх любить Господь і за всіх безперестанно просить Його Пречиста Матір.

Як часто в житті ми відчуваємо прагнення чистоти, оновлення й радості. І як часто наша негідність, наші гріхи закривають світло радості та слави Божества. У день Різдва Владичиці нашої Богородиці звернемось до Неї і проситимемо Її — Пречисту і Пренепорочну, щоб Вона допомагала нам перемагати гріх і всяку нечистоту, щоб ми могли чистим серцем славити Бога і радіти у Ньому. Хто звертається до Неї з вірою і надією, не залишиться безутішним і не почутим, бо Їй дана благодать молитися за нас і допомагати нам. Амінь.
до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.

 

Створення сайту "Лаймнет"