Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
27/09/2010
Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього.
ХРЕСТ ГОСПОДНІЙ — ЗНАМЕНО ЖИТТЯ

Свята рівноапостольна Єлена, мати царя Константина, чудом Божим знайшла у Святій Землі Животворящий Хрест Христовий. Патріарх Єрусалимський Макарій підіймав знайдений Хрест угору, щоб люди могли побачити його, поклонитися йому і молитовно до нього припасти. Від того часу Церква святкує Воздвиження Хреста Господнього, від того часу співають у Православній Церкві: “Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святеє Воскресіння Твоє славимо”.

Що ж для нас, християн, є святий Хрест Христовий? Чому ми поклоняємось йому? Чому благоговійно, трепетно цілуємо його і прикликаємо на себе його животворящу спасенну силу?

Для нас, віруючих людей, Хрест — це передусім знамено нашого життя. Кожне військо має своє знамено. Це знамено є символом, що об’єднує всіх воїнів. Кожний полк береже як святиню своє знамено, береже його до останньої краплі крові останнього солдата. Немає більшої ганьби й безчестя, ніж втратити знамено свого полку. Для нас, віруючих християн, знаменом християнської правди є Хрест Христовий. Так визначив Сам Спаситель: “Хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе, і візьме хрест свій, і йде за Мною” (Мк. 8, 34). Віруючі люди беруть хрест у момент святого Хрещення. Хрестом християни освячують свої думки, почуття; хрестом освячуються розум і серце; хрестом освячується все наше життя, наша праця, наші перемоги й поразки, наші радощі та скорботи, наші хвороби й  земний добробут. Хрест святий передує кожній церковній процесії. Хрест святий вінчає храми Божі. Хрестом святим Церква багато разів благословляє вірних під час богослужіння. Хрестом освячуються речі та предмети. Хрест дається в руки небіжчику як символ перемоги і знамено християнської вірності. Хрестом осявається останній шлях “всія землі”. Хрест вінчає могили вірних на знак того, що тут лежить послідовник Христа.

Хрест Христовий є для нас утіхою в боротьбі й терпінні. У мить, коли нас охоплюють гнів, злостивість, осуд, заздрість, ревнощі або інші гріховні почуття, потрібно подивитися на Хрест і пригадати слова Розіп’ятого на ньому: “Навчіться від Мене, бо Я лагідний і смиренний серцем” (Мф. 11, 29). Хто робить так, той завжди вийде переможцем у боротьбі зі всякою спокусою і гріхом.

Якщо наш життєвий хрест буває часом дуже важким, якщо ми знемагаємо, — у силі Хреста наша сила. Сила Хреста Христового в будь-яких життєвих незгодах є вірна наша допомога. Яким би не був хрест земний у людини, вчать преподобні отці, потрібно пам’ятати, що його несе передусім Спаситель, а потім вже ти, людина. Тому вір і сподівайся — сила Господня завжди буде з тобою, за такої впевненості не загинеш, а матимеш життя вічне.

Хрест Христовий є для нас знаменом наших перемог, і тимчасових, і вічних. Ним ми перемагаємо ворога. Ворог нашого спасіння, за вченням Святої Церкви, боїться Хреста і тремтить, не наважуючись і поглянути на нього. Знамення Хреста з’явиться на небі в останній день, коли Христос прийде судити живих і мертвих. Вогненний Хрест на небосхилі буде знаменням вічної слави Господа нашого Іісуса Христа і Його перемоги. Тоді, перед лицем вічної Правди, усі — і ті, хто вшановував за земного життя Хрест, і хто не шанував його — будуть судимі силою Хреста, знаменням вічної правди і вічної перемоги. Блаженні тоді будуть ті, хто шанував Хрест Христовий, бо вони отримають “винагороду багату на небесах”, подібно до апостола Павла, який говорив: “А я не бажаю хвалитися, хіба тільки хрестом Господа нашого Іісуса Христа” (Гал. 6, 14). Хрест є знаменом нашого життя, утіхою в боротьбі та терпінні, знаменом наших перемог. Ці роздуми нехай спонукають нас до глибокого шанування Животворящого Хреста Господнього. Бо якщо ми з Хрестом народилися, то нам із Хрестом і жити і вмирати. А якщо з Хрестом житимемо і вмиратимемо, тоді й переможемо із Хрестом. “Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святеє Воскресіння Твоє славимо”. Амінь.
до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.

 

Створення сайту "Лаймнет"