Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
19/01/2010
Святе Богоявлення. Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа.
ГЛАС ГОСПОДНІЙ НА ВОДАХ

З великої любові до людства прийшов на землю Син Божий, прийнявши на Себе плоть людську. Через неї ми побачили славу Божу, передвічне Світло та Божество. Ми сприймали Його простим і довірливим серцем віфлеємських пастухів, яким Ангели Божі сповістили про пришестя у світ Христа. Ми сприймали Його і мудрістю трьох східних волхвів, яких істинне знання та глибока мудрість привели до печери, де народився Богонемовля Христос. Сьогодні ми бачимо Його, браття й сестри, на водах Йорданських, чуємо свідчення про Нього пророка і Хрестителя Іоанна: “Ось Агнець Божий, Котрий бере на Себе гріхи світу” (Ін. 1, 29). Агнець Божий — жертва за нас та гріхи наші. Предтеча свідчить про Нього перед учнями своїми і народом: “Я не знав Його; але прийшов хрестити водою для того, щоб Він з’явився Ізраїлеві” (Ін. 1, 31). “Той, Хто послав мене хрестити водою, сказав мені: на Кому побачиш Духа, Який сходить і перебуває на Ньому, Той хреститиме Духом Святим” (Ін. 1, 33). “І я бачив і засвідчив, що Цей є Син Божий” (Ін. 1, 34).

Через води Йорданські Христос розпочинає своє земне служіння. Вода — це життєва стихія. Ця стихія може бути і згубною, смертельною. З перших сторінок Святого Письма ми дізнаємося про воду, яка дає життя землі й усьому, що живе на ній. Воді надається сила омовіння, очищення й оновлення. Господь благоволив розпочати Свій спокутний подвиг на землі входженням у води Йорданські, хрещенням у воді — у тій воді, в якій до Нього багато людей, що за проповіддю Іоанна Предтечі покаялися, очищали свої гріхи. Христос, у всьому подібний до нас, крім гріха, приходить на Йорданські води. Він не шукає очищення, Він приходить очистити воду й потопити у ній гріх землі. Як води всесвітнього потопу мали знищити все гріховне, що вже не могло встояти перед очима Небесного Судії, так Йорданська вода, яка отримала від Христа нову силу й нову благодать, мала потопити гріхи людські, їхню гіркоту й руйнівні наслідки.

Ось чому нині, згадуючи спасенну євангельську подію, ми освячуємо воду й молимося, щоб через причащання води причаститися нам благодаті освячення, що веде в життя вічне. Освячуючи воду, Церква прикликає на неї в молитвах своїх Божественне Йорданове благословення і називає освячену воду Великою Агіасмою. Віруючі причащаються цієї води, омиваються нею, освячують нею свої оселі, зберігають її у своїх домівках для зцілення від хвороб, для позбавлення від душевних скорбот, для очищення від усякого зла. Своїм хрещенням Христос повернув єству води первісну чистоту, силу життя й благодаті. У Йорданських водах Христос бере на Свої пречисті плечі Хрест, важкий тягар — гріх усього людства, колишнього й майбутнього, бере, щоб перемогти гріх і дати свободу кожній душі християнській.

Сьогоднішній день зветься днем Богоявлення: Син хреститься, голос Отця чути з небес, і Дух Святий сходить на Сина у вигляді голуба. Таким чином свято Богоявлення робиться для нас святом Боговідання.

Прославляючи Божественну милість і Божественне піклування про нас, будемо гідно ходити у світлі істини Божої і завжди радіти у Ньому. Амінь.
до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.

 

Створення сайту "Лаймнет"