Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
25/05/2009
До 120-ліття від дня народження Ігоря Сікорського
25 травня 2009 р. в Україні проходили святкування з нагоди 120-річчя від дня народження всесвітньо відомого авіаконструктора. В Київський політехнічний інститут з’їхалися керівники авіакосмічних комплексів України, Росії, США, вчені та студенти. Відкрилася оновлена експозиція виставки, присвячена Сікорському, “Людина, яка з’єднала континенти”.

Ігор Іванович Сікорський відомий як видатний авіаконструктор, але не кожен знає його як християнина, глибоко віруючу людину, яка роздумувала не тільки про створення машин, що злітають у небо, але й про Небесне.
25 травня 1889 р. у сім’ї професора Івана Олексійовича Сікорського народився син, якого 22 червня хрестили з ім’ям Ігор в університетському храмі святого Володимира в Києві. Хрещеними батьками стали Великий Князь Петро Миколайович і Велика Княгиня Олександра Петрівна. Таїнство Хрещення звершив настоятель храму протоієрей Назарій Фаворов із дияконом Софійського собору Андрієм Дорожинським і псаломником Іваном Дорожинським.
Майбутній авіатор закінчив Київську чоловічу гімназію, був кадетом Морського корпусу в Санкт-Петербурзі, навчався у Технічній школі Дювіньйо де Ланно, в Київському політехнічному інституті, де організував студентське авіаційне товариство й розпочав створення літальних апаратів. З властивою молодому конструкторові рішучістю він почав із найважчого і найнезвіданішого на той час — з вертольота. На весни 1910 р. у дворі свого київського будинку він побудував безпілотний вертоліт, який підіймався над землею і зависав на невеликій висоті.
Разом із зростанням таланту авіаконструктора, в душі молодої людини виникали і шукали свого вирішення також і питання духовного життя. Він неодноразово розмірковував про вічні євангельські істини: “…всі суперечності зникають, і значення великої Молитви стає зрозумілим, коли ми розглядаємо істинний всесвіт Бога у світлі сучасної науки”, — пише він у своїх роздумах про молитву Господню.
Революція 1917 р. привела державу до розвалу, і Сікорський покинув країну, емігрувавши у США. Тут він створив компанію Sikorsky Aero Engineering Corporation. Невдовзі він стає відомою і шанованою людиною у ділових колах Сполучених Штатів. Нині ім’я Сікорського внесене у списки американської Національної зали слави винахідників поряд з Едісоном, Фермі, братами Уайт.
Ігор Іванович мав великий авторитет серед російських колоністів Америки. В 1938 р. саме йому випала честь виголосити слово з нагоди 950-річчя Хрещення Русі. “Російський народ повинен думати не про те, як повернутися назад до того, що не встояло, — напевне, не вберегли, а подумати про те, щоб із цього болота, в якому ми тепер загрузли, вибратися на широкий шлях, щоб рухатися вперед”, — радив він.
Попри популярність Сікорського в авіабудуванні, він був мало відомий як автор “Послання молитви Господньої”. Роздумуючи про молитву “Отче наш”, він з інженерною точністю проводить детальний аналіз кожного слова молитви, намагаючись проникнути у смисл.
“Молитва була задумана її Автором з тією метою, щоб керувати нами в бурхливому і драматичному процесі нашого духовного народження. Коли ж цей процес добіжить кінця на Землі, завдання Молитви буде вичерпано. Можливо, що й щасливі представники вищого рівня життя, оспівуючи славу і могутність свого Творця, як і раніше використовуватимуть все ті ж три речення молитви Господньої, для яких немає перешкод ні в часі, ні в просторі...
…Промовляючи ці сміливі й важливі слова, людина стає вищою за всі скрути, амбіції, образи, свавілля — всі очевидні прояви зла. Людина впевнено визнає вирішення всіх протиріч цього світу, істинне виправдання бурхливого процесу земного життя і єдину дійсно варту його мету. Людина концентрує свою увагу та прагнення і співвідносить їх з Божою волею щодо кінцевої, вічної мети всього процесу створення людства. Звершуючи молитву про прихід Царства вічного життя, правди і слави, людина сподівається на те, що і їй знайдеться там місце… ”.
У деяких релігійно-філософських роботах авіаконструктора ми бачимо мудрість і далекоглядність, властиву святим отцям Церкви, міркування яких не втрачають своєї актуальності й у наші дні. Так, у праці Сікорського “Незрима боротьба. Спокуса Господа нашого Іісуса Христа в пустелі та історія людства” ми знаходимо рядки, в яких він описує проблеми, характерні й для сучасного суспільства:
“В наші дні людство проходить через період кризи небаченої глибини й величини. Руйнівні війни та революції три останні десятиліття стрясали світ — але це тільки зовнішні прояви глобальної нестабільності, головну причину якої слід шукати у внутрішньому і глибокому безладі духовної та моральної сфер життя…
…Без достатньо могутнього впливу ідеалів релігії — істини, співчуття, честі — неможливо боротися за встановлення або збереження свободи. Якщо їх немає, то боротьба за свободу неминуче переросте у звірячий заколот рабів, наслідками якого буде ще більше рабство і ще більші лиха...
...Сьогодні релігія набула ще більшого значення, ніж у попередні епохи, і вона не залишила людство. Навпаки, людство залишило релігію і тепер пожинає плоди цього зречення” .
До свого останнього порога Сікорський підходив без страху смерті. Перед сном, як завжди, він побажав дружині спокійної ночі, а вранці 26 жовтня 1972 р. вона знайшла його мертвим. Відспівували вченого у храмі свт. Миколая у Стратфорді.

диякон Сергій Дерменжі

www.starapolyana.kiev.ua
до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.

 

Створення сайту "Лаймнет"