Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
04/04/2010
Пасхальне послання Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила
Пасхальне послання Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, Предстоятеля Руської Православної Церкви архіпастирям, пастирям, ченцям і всім вірним чадам Руської Православної Церкви

Дорогі співбрати архіпастирі, всечесні отці-пресвітери, боголюбні диякони, благочестиві ченці та черниці, брати й сестри!

У світле і світоспасенне свято Воскресіння Господнього сердечно радий вітати вас натхненними і незмінно величними словами великоднього благовістя: “Христос воскрес!”.

Цієї світлосяйної ночі ми перебуваємо у життєстверджуючій спільній радості, адже подія, що сталася багато століть тому поблизу древнього Єрусалима, стосується кожного з нас. Більше того, Воскресіння Христове має воістину вселенське значення, бо через нього Спаситель дарував можливість знайти благодатну єдність з Богом кожному, хто відгукнеться на Його заклик: “Прийдіть, благословенні Отця Мого, наслідуйте Царство, уготоване вам від створення світу” (Мф. 25: 34).

Тому нині ми вигукуємо разом зі святителем Іоанном Златоустом: “Ніхто не ридай про своє убозтво, бо для всіх настало Царство!”. Святкуючи світле Христове Воскресіння, ми свідчимо про правоту цих слів, бо кожна людина, навіть найостанніший грішник, відкуплений кров’ю Христа, має надію на спасіння. За наші гріхи, як і за гріхи всього людського роду, заплачено дорогоцінною Кров’ю Розп’ятого. Щоб прийняти плоди Відкуплення, потрібно мати віру і хреститися (Мк. 16: 16). Більшість народу нашого хрещені, але як же мало тих, хто має віру, здатну змінити життя.

Зміна життя у Христі не означає лише зміну на краще. Це радикальна зміна, що приводить людину до торжества життя і повноти буття (Ін. 10: 10) як у нинішньому перебуванні на землі, так і у віці грядущому.

І свято Великодня допомагає нам ясно відчути нерозривний зв’язок не тільки з подіями двотисячолітньої давнини, але і з майбутнім торжеством “правди вічної” (Дан. 9: 24), коли “Бог буде все у всьому” (1 Кор. 15: 28). Ми вчимося бачити в людській історії здійснення задуму Творця, усвідомлюючи глибину “багатства і премудрості і розуму Божого” (Рим. 11: 33), якими Всещедрий Творець веде людство до спасіння.

Вміння поглянути на історію у світлі Воскресіння Христового особливо важливе за нинішньої доби — доби переважання “новинного” погляду на світ, коли сподівання і прагнення людини обмежені нагальними турботами, і швидкоплинний час змушує наших сучасників забувати про те, що “дні лукаві” (Єф. 5: 16). Живучи новинами, страхами і клопотами сьогодення, ми схильні забувати про найголовніше — про спасіння душі, про Божий Промисел, благий і довершений.

Воскресіння Христове дозволяє усім нам піднестися над буденною життєвою суєтою, щоб побачити справжню велич Божественної любові, яка заради блага людини зійшла навіть до хреста і смерті. Тому нам так важливо усвідомлювати, що Своїм Воскресінням Господь оновлює людську природу, даруючи зміцнення внутрішніх сил кожному християнину в його служінні Церкві, країні, суспільству, родині, ближньому.

Чималі труднощі випадають на долю і простої людини, і цілих народів: люди сьогодні в усьому світі страждають через ворожнечу, війни, бідність, хвороби, самотність, житейську невлаштованість. Світ метушиться у пошуках кращого життя, зневірившись знайти відповіді на свої запитання в людській логіці, політичних технологіях чи економічних рецептах. Церква і сама історія свідчать: жити потрібно згідно зі Словом Божим. Тоді у світлі Христового Воскресіння нам відкриється сенс того, що відбувається, і ми зможемо дати відповідь на найнебезпечніші виклики сучасності.

Нехай Воскреслий Спаситель вдихне й у наші душі твердий намір виконувати Його заповіді!

Поділимося один з одним радістю нинішнього торжества! Зігріємо теплом своїх сердець тих, хто сьогодні страждає і переживає труднощі. Звернімо великоднє вітання до всіх людей: і ближніх, і дальніх. Будемо натхненно працювати заради процвітання країн, у яких ми живемо.

Підношу палкі молитви до Господа про дарування нам життя мирного і благого. Нехай надасть Він Церкві Своїй допомогу і силу сумлінно служити духовному благу опікуваних Нею народів, щоб усі ми зростали у вірі, надії та любові.

Знову звертаю до вас із глибини серця свого урочистий вигук пасхальної радості про Бога, Який переміг смерть і співвоскресив із Собою усе людство:

Христос Воскрес! Воістину Воскрес Христос!

Пасха Христова
2010 р.
м. Москва

Кирил

Патріарх Московський
 і всієї Русі
до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.

 

Создание сайта "Лаймнет"