Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
03/04/2012
Вікарій Київської Митрополії єпископ Обухівський Іона звершив богослужіння в Архангело-Михайлівському Звіринецькому монастирі з нагоди дня пам’яті всіх преподобних Звіринецьких
1 квітня, у  п’яту неділю Великого посту, коли Православна Церква вшановує всіх преподобних і преподобномучеників Звіринецьких, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира вікарій Київської Митрополії єпископ Обухівський Іона, намісник київського Свято-Троїцького Іонинського монастиря, звершив Божественну літургію в Іоасафівському храмі київського Архангело-Михайлівського Звіринецького монастиря.

Преосвященнішому Іоні співслужили насельники Звіринецької обителі у священному сані на чолі з намісником архімандритом Кассіаном (Шостаком).

За богослужінням було звершено дияконську хіротонію насельника монастиря інока Іоасафа. 

***

Відроджуваний монастир на Звіринці донедавна був скитом київського Свято-Троїцького Іонинського монастиря. Нині діє як самостійний, ядро братії — близько 10 осіб — складають постриженики Іонинської обителі.

Храм, у якому звершувалася Божественна літургія, освячено в ім’я святителя Іоасафа Бєлгородського та священномученика Іоасафа (Жевахова). Церква розташована в цокольному приміщенні соборного храму на честь ікони Божої Матері «Усіх скорботних Радість». Раніше, до 1918 року, у Звіринецькій обителі діяв соборний храм, освячений на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Але після трагічних подій на Звіринці, коли 1918 року тут стався вибух порохових складів, внаслідок якого загинуло багато людей, а монастирська церква зазнала значних ушкоджень, відреставровану святиню було освячено на честь ікони Божої Матері «Усіх скорботних Радість» — у пам’ять про трагедію. Відомий український художник І. Їжакевич написав для храму ікону Богородиці «Усіх скорботних Радість», названу Києво-Звіринецькою. У роки лихоліть вона зникла і вважалася втраченою. Але близько року тому завдяки старанням мецената та колекціонера Федора Зернецького її було повернуто до Звіринецького монастиря.

Нині верхній храм на честь ікони Божої Матері «Усіх скорботних Радість» перебуває на стадії внутрішніх оздоблювальних робіт. Окрім нього у Звіринецькому монастирі діє ще три храми: найдревніший на честь Архангела Михаїла, печерний; над входом у Звіринецькі печери побудовано церкву на честь усіх преподобних Звіринецьких; найбільшим з усіх діючих є храм в ім’я двох святителів Іоасафів — Бєлгородського та його далекого родича священномученика Іоасафа (Жевахова). Князь Жевахов був одним із ктиторів та ініціаторів відновлення печерного Звіринецького монастиря на початку ХХ століття. З благословення Патріарха Тихона його було висвячено на єпископа, а в 1937 році під час атеїстичних гонінь він прийняв мученицьку смерть.


до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.

 

Создание сайта "Лаймнет"