Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
Спасо-Преображенський храм
Адреса: вул. Ягідна, 58 а
Телефон: 067 4469271
Благочиніє: Солом'янське благочиння

Настоятель: ієромонах Мойсей (Нікулін).

КОРОТКА ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Спасо-Преображенська пустинь Києво-Печерської Лаври заснована в 1872 г. На території пустині було розміщено такі споруди:

1. Спасо-Преображенська церква
2. Дзвіниця
3. Братські корпуси
4. Некрополь
5. Готель для богомольців
6. Печери
7. Пасіка
8. Пекарня
9. Свічковий завод
10.Виноробний цех
10. Фермерський двір
12.Чотири водосховища з паровою машиною.

У 1938 г. церкву зруйновано.

Наприкінці 1970-х рр. колишній скит остаточно зруйновано. На місці кладовища побудовано госпіталь прикордонних військ України. Північна частина території є приватною власністю.
Відповідно до "Згоди Київського міського голови Д-2448» Спасо-Преображенській парафії було виділено вільну ділянку площею 0,3 га для будівництва церкви. 

У квітні місяці 2004 року ігуменом Мойсеєм (Нікуліним) був виявлений фрагмент дерев'яного бруса на глибині близько 50 см від денної поверхні в межах невеликого болота. Для з'ясування характеру виявленого артефакту, в травні-червні того ж року був проведений розчищення території навколо виявленого бруса з пониженням рівня землі на відмітку - 28 см від Д.П. В результаті проведених робіт було з'ясовано, що цей брус є фрагментом названого вище збирача води біля Китаївського струмка, який входив в систему водопостачання, згадуваною в праці Ф. Титова. Розчищена споруда мала добрий стан, незважаючи на її практично 100-річний вік. Вона є дерев'яною конструкцією, виконаною з дубового бруса (30x30 см), поглибленою в землю на 3 метри, маючи загальний об'єм 100 куб.м. Цей об'єкт є цінним об'єктом, при розгляді його в структурі усієї системи водопроводу, як зразок еволюції водопровідних систем Києва початку XX століття. Зараз на цьому місці діє Свята купіль, в яку їздять скупатися люди з усього Києва і його околиць.

У січні 2005 р. після прохання місцевих жителів Мишоловки про відновлення зруйнованої пустелі ігуменом Мойсеєм (Нікуліним) почався збір архівної інформації про Спасо-Преображенську пустень. 15 вересня 2005 Митрополит Київський і всієї України Блаженніший Володимир (Сабодан) благословив зареєструвати общину Спасо-Преображенської пустелі і почати її відновлення. Нині закінчена робота по дослідженню архівних даних, побудований храм на честь преподобного Феофіла, братський корпус і іконна лавка.

Розклад богослужінь:
субота - о 16-00, неділя - о 9-00.

Храмове свято - 19 серпня.

Настоятель
Ігумен Мойсей (Нікулін)

Игумен Моисей (Никулин Игорь Андреевич) родился 27 июня 1959 г. в г. Киеве в православной семье. В 1976 г. окончил среднеобразовательную школу. В 1978 – 1980 гг. служил в войсках Советской Армии особого назначения.

докладніше
до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.

 

Создание сайта "Лаймнет"